Otwórz się na pomoc cz. III – Projekt iDOC – Gmina Będzino

Opublikowano: 11 października 2024

Opublikował(a):Magdalena Kustra

Witamy w projekcie! Tym razem wspólnie poruszamy ważną kwestię przeciwdziałania przemocy wśród dzieci i młodzieży.

Połowa nastolatków doświadcza przemocy rówieśniczej.

Zjawisko przemocy objawia się w różnych postaciach. Może być to przemoc fizyczna, psychiczna, ekonomiczna, seksualna. Może zachodzić w domu, na ulicy lub w szkole wśród rówieśników.

Przemoc to wciąż temat TABU wśród ofiar. Chcemy głośno o tym mówić, aby zwrócić uwagę mieszkańców gmin, miast, rodziców, nauczycieli i dzieci, na to zjawisko i mu przeciwdziałać.

Projekt iDOC Otwórz się na pomoc, opiera się na nieliniowej narracji, immersji i interakcji. W przypadku stworzonej przez nas opowieści, od użytkownika wymagana jest akcja (tak samo jak w grze). Od decyzji użytkownika zależy to, jak potoczy się historia, a możliwe są aż cztery zakończenia. Film staje się więc grą, w której użytkownik dokonuje wyborów w temacie przemocy rówieśniczej.

Link do filmu