Podpisano umowę z wykonawcą na budowę kompleksu żłobkowo- przedszkolnego w Będzinie

Opublikowano: 3 października 2024

Październik rozpoczął się w Gminie Będzino od podpisania umów z wykonawcami inwestycji. W miniony wtorek, Wójt Gminy Będzino Pani Sylwia Halama oraz Skarbnik Gminy Pani Anetta Tomala -Gajec, w obecności Zastępcy Wójta Gminy Będzino Pani Anny Pietkowskiej, sołtysa sołectwa Będzino Pana Tomasza Wojciechowskiego i dyrektor Przedszkola w Będzinie Pani Doroty Proskury podpisały umowę na realizację budowy kompleksu żłobkowo- przedszkolnego w miejscowości Będzino.

Wspaniały, nowoczesny obiekt stanie na działce obok Urzędu Gminy. – To długo wyczekiwana, ważna społecznie inwestycja i cieszę się, że udało się wyłonić wykonawcę robót, który gwarantuje fachowość i terminowość prac.- powiedziała Wójt Gminy Będzino, Pani Sylwia Halama. Budowa obiektu została dofinansowana z funduszy zewnętrznych: programów „Polski Ład” oraz „Maluch +” . Wartość całej inwestycji przekracza kwotę 10 mln zł.

Wykonawcą robót budowlanych, wyłonionym w drodze przetargu została firma „Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens”. Zadanie, jakie przed nim stoi to budowa obiektu przedszkolno – żłobkowego wraz z wyposażeniem. Znajdować się w nim będą 4 sale dydaktyczne dla przedszkolaków oraz 2 sale żłobkowe, sala gimnastyczne, 2 sale terapeutyczne, węzły sanitarne, pomieszczenia magazynowe, węzeł kuchenny, sanitariaty i szatnie. Będzie to obiekt parterowy, z dwoma dojazdami i parkingiem, wykonanymi wymaganymi przyłączami i instalacjami.

Budynek z pewnością będzie nowoczesnym, przyjaznym miejscem dla wczesnej edukacji dzieci i zapewni komfort i bezpieczeństwo maluchom. Po przekazaniu terenu budowy, prace mają ruszyć pełną parą, jak zapewnia właściciel firmy, Pan Piotr Flens.

Tego samego dnia zawarto także drugą umowę, obejmującą dostawę i montaż urządzeń na placu zabaw przy budowanym przedszkolu. Wykonawcą usługi została firma ASTRUS Rafał Nagrabecki, z siedzibą w Koszalinie. Dzieci będą mogły zatem skorzystać również z w pełni funkcjonalnej i bezpiecznej przestrzeni zewnętrznej.