Zawodnicy z Fundacji „Pływamy i Ratujemy” na zawodach pływackich

Opublikowano: 12 czerwca 2024

Opublikował(a):Tomasz Wojciechowski

W ubiegłą zawodnicy reprezentujący Fundację „Pływamy i Ratujemy” wzięli udział w I Zawodach Pływackich Szczecińskich Olimpijczyków w Szczecinie i Otwartych Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego.

Julia Grudzień zajęła 2 miejsce na 100 m stylem dowolnym , 3 miejsce na 50 m stylem dowolnym oraz 11 miejsce na 400 m stylem dowolnym w kategorii OPEN (3 miejsce w roczniku). Borys Struszczak zajął 1 miejsce na 50 m stylem dowolnym , 2 miejsce na100 m stylem dowolnym, 2 miejsce na 50 m stylem motylkowym i 3 miejsce na 100 m stylem grzbietowym. Mateusz Ciba (reprezentujący swój klub MKP Szczecin) zajął 1 miejsce na 1500 m stylem dowolnym, 4 miejsce na 400 m stylem dowolnym w kategorii OPEN (1 miejsce w roczniku) i 13 miejsce na 100 m stylem dowolnym.

W kategorii najlepszy wynik według punktów, Mateusz Ciba zajął 1 miejsce za 1500 m stylem dowolnym, Julia Grudzień 4 za 50 m stylem dowolnym, Borys Struszczak 5 za 100 m stylem dowolnym. W kategorii najlepszy zawodnik Borys uplasował się na 4 miejscu zaś Julia na 5. Gratulujemy serdecznie!

Również w sobotę, 8 czerwca, młodsi zawodnicy grupy ratowniczej wzięli udział w Mistrzostwach Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym w Skierniewicach.

Klub reprezentowali:

Rocznik 2012:

Maksymilian Angerman (3 miejsce 50 m ratowanie manekina, 6 miejsce 50 m super ratownik, 10 miejsce 50 m ratowanie manekina w płetwach, 18 miejsce 50 m holowanie manekina w płetwach).

Rocznik 2011:

Oliwia Karabelska (9 miejsce 50 m holowanie manekina w płetwach, 17 miejsce 50 m ratowanie manekina w płetwach, 17 miejsce 50 m super ratownik, 20 miejsce 50m ratowanie manekina)

Wiktoria Kawińska (23 miejsce 50 m ratowanie manekina, 25 miejsce 50 m ratowanie manekina w płetwach, 27 miejsce 50 m super ratownik, 30 miejsce 50 m holowanie manekina w płetwach). -Izabela Szumowska (11 miejsce 50 m holowanie manekina w płetwach, 14 miejsce 50 m ratowanie manekina w płetwach, 16 miejsce 50 m ratowanie manekina, 23 miejsce 50 m super ratownik).

Maksymilian w klasyfikacji punktowej w kategorii Młodzik uplasował się na 8 miejscu. Gratulujemy serdecznie naszym dzielnym zawodnikom i czekamy na kolejne sukcesy.