Odbyło się spotkanie z mieszkańcami na temat programów „Czyste powietrze” oraz „Ciepłe mieszkanie”

Opublikowano: 18 października 2024

We środę,w  sali Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie odbyło się spotkanie poświęcone programom „Czyste powietrze” oraz „Ciepłe mieszkanie”, które poprowadził ekspert z koszalińskiego oddziału Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Pan Wojciech Butrym.

Przybliżył on zebranym, korzyści jakie płyną z zainwestowania w nowoczesne, ekologiczne źródła energii, zasilające gospodarstwa domowe w gaz czy energię elektryczną. Wskazał też przy okazji, na co zwracać uwagę przy składaniu wniosku o dotację, wyjaśnił wysokość możliwego dofinansowania inwestycji i możliwość prefinansowania zakupu.

Mieszkańcy z zaciekawieniem wysłuchali prezentacji, z sali padały też liczne pytania.

Wszystkich zainteresowanych tematyką odsyłamy do kontaktu bezpośredniego: doradztwo@wfosigw.szczecin.pl , www. doradztwo-energetyczne.gov.pl

Jednocześnie informujemy szanownych Mieszkańców, że w Urzędzie Gminy Będzino działa punkt obsługi programu „Czyste powietrze”, prowadzi go pracownica UG Pani Karolina Jaremowicz  (pokój nr 1, tel. +4894 3162 537, e-mail: projekty@bedzino.pl).