Zebrania wiejskie w sprawie podziału funduszu sołeckiego w Gminie Będzino dobiegły końca

Opublikowano: 28 września 2024

W miniony czwartek odbyły się dwa ostatnie zebrania wiejskie, na których dokonano podziału funduszu sołeckiego na rok 2025. Zebrania rozpoczęły się pod koniec sierpnia, łącznie odbyło się ich aż 25 (każde dla sołectwa)- na wszystkich uczestniczyła Wójt Gminy Będzino Pani Sylwia Halama, udział w spotkaniach brali udział także radni Rady Gminy Będzino oraz pracownik Gminy Pani Wioletta Mróz. Rozmawiano o problemach sołectw, o inwestycjach gminnych i drogach.

W sołectwach problemów, tematów- tych małych i większych- nie brakowało, to też dyskusje bywały ożywione. Zebrania odbywały się najczęściej w świetlicach wiejskich, ale też w domu sołtysa czy nawet na świeżym powietrzu. Frekwencja na ogół dopisywała.

Na co mieszkańcy sołectw decydowali się przeznaczać fundusze? Najczęściej na wszelkiego rodzaju inwestycje, takie jak zakup płyt drogowych, podkaszarek, wsparcie GOK lub biblioteki. Nie zapomniano o strażakach i szkołach czy szkoleń połączonych z integracją mieszkańców.