Powstała „Spółka Wodna Gminy Będzino”

Opublikowano: 17 września 2024

W dniu dzisiejszym, przy licznej frekwencji, w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie odbyło się zebranie założycielskie Spółki Wodnej „Spółka Wodna Gminy Będzino”.

Podczas spotkania, na którym obecni byli Wójt Gminy Będzino, Pani Sylwia Halama, dyrektor Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z Koszalina, przedstawiciel Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz pracownicy Urzędu Gminy Będzino, podjęto uchwałę w sprawie utworzenia Spółki, przyjęto jej statut, określono wysokość rocznych składek (min. 100 zł rocznie) a także wybrano władze zarządu. Nie zabrakło momentami ożywionej dyskusji, wymiany poglądów, ostatecznie jednak udało się znaleźć consensus.

Prezesem Zarządu został Pan Andrzej Kuśmierski, Wiceprezesem Pan Andrzej Matuszewski, Sekretarzem Pan Piotr Skrzypczak, Członkami Zarządu- Pan Tomasz Kelm oraz Jarosław Góral. Do komisji rewizyjnej weszli: Pani Dorota Michalska-Sieniawska (Przewodnicząca), Pani Teresa Turkacz i Pani Krystyna Żyła. Władze zostały wybrane na 3 letnią kadencję.
– Cieszę się, że Spółka Wodna rozpocznie swoją działalność w naszej gminie, że udało się zainicjować jej powołanie. Możecie Państwo liczyć na pomoc, wsparcie ze strony władz gminy i urzędu, choćby w poszukiwaniu finansowania zewnętrznego dla działalności.- powiedziała Wójt Halama.

Gratulujemy i życzymy skuteczności w działaniu. Spółki wodne funkcjonują już z powodzeniem w innych gminach powiatu koszalińskiego, dbając m.in. o utrzymywanie i eksploatacja urządzeń melioracji wodnych i odwodnienia gruntów.