Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w Gminie Będzino

Opublikowano: 6 września 2024

W dniu 2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w naszej gminie. Dla wielu uczniów zabrzmiał pierwszy dzwonek, po wyjątkowo słonecznych i gorących wakacjach uczniowie wracają do zajęć w szkołach i przedszkolach.

Do naszych szkół podstawowych uczęszcza 672 uczniów (prawie 50 więcej niż w roku ubiegłym), a 282 dzieci objętych jest wychowaniem przedszkolnym w przedszkolach, punktach przedszkolnych i oddziałach zerowych w szkołach podstawowych. Wśród uczniów naszych placówek gościmy 24 uczniów z Ukrainy.

Nastąpiły również pewne zmiany personalne. W wyniku ogłoszonego konkursu, wyłoniono nowego dyrektora Przedszkola Samorządowego w Będzinie. Została nim Pani Dorota Proskura. Natomiast w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Mścicach pełniącą obowiązki dyrektora została Pani Ewa Waszkiewicz, zastępując na tym stanowisku Pana Tomasza Skoniecznego. Nowym dyrektorom życzymy powodzenia w pracy. Podczas niedawnego spotkania z dyrektorami placówek oświatowych, Wójt Gminy Będzino, Pani Sylwia Halama podziękowała wszystkim za zaangażowanie i współpracę, informując także o realizacji dwóch programów edukacyjnych w naszej gminie: „SOS -Segregujący, Oszczędny, Świadomy” oraz „Szkoła z klasą”.

Warto nadmienić jeszcze, iż bieżącym roku egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony w terminie od 13 do 15 maja 2025 r., a zakończenie zajęć przypadnie na 27 czerwca 2025 r.

Rodziców i uczniów planujących zimowy wypoczynek informujemy, że w tym roku szkolnym ferie zimowe przypadają w okresie od 3 do 16 lutego 2025 r. Uczniom i nauczycielom życzymy oczywiście sukcesów edukacyjnych i zdrowia w nadchodzącym roku szkolnym!