XXIII edycja Konkursu „NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO – SMAKI REGIONÓW” na najlepszy regionalny produkt żywnościowy

Opublikowano: 9 lipca 2024

Opublikował(a):Magdalena Kustra

Celem konkursu jest identyfikacja oraz promocja oryginalnych, regionalnych produktów żywnościowych wytwarzanych w gospodarstwach  przez lokalnych rzemieślników, a także upowszechnienie wiedzy o możliwości wykorzystania walorów specyficznych produktów w ofercie lokalnego rolnictwa, agroturystyki, rzemiosła i przetwórstwa. Dodatkowym celem jest również wskazanie producentom możliwości ubiegania się o odpowiednią prawną ochronę, zgodną ze standardami obowiązującymi w UE. Niniejszym informujemy, że tegoroczna edycja przebiegać będzie w kategorii „Najlepszy regionalny produkt żywnościowy”.

Udział w konkursie mogą wziąć osoby, które zaprezentują produkty spełniające warunki zawarte w regulaminie.

Zgłoszenia należy przeslać na adres:

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach
Barzkowice 2, 73-134 Barzkowice
Dopisek: Konkurs „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów” lub pocztą elektroniczną na e-mail: row@zodr.pl

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem 8 sierpnia 2024 r.

 Szczegółowvch in formacii udziela:

Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich ZODR w Barzkowicach

tel. 91 479 40 59, 91 479 40 29, 91 479 40 48

 

Karta-zgloszenia-produkt-2024-rodo

Zał nr 3 – regulamin konkursu NKDSR 2024

Udostępnij wiadomość