Fundacja „Pływamy i Ratujemy” działa aktywnie

Opublikowano: 9 lipca 2024

Opublikował(a):Tomasz Wojciechowski

Koniec czerwca był okresem dużej aktywności dla Fundacji „Pływamy i Ratujemy”. Pod koniec miesiąca na zaproszenie kierownika plaży w Gminie Ustronie Morskie, Piotra Foltyna, młodzież wzięła udział w pokazach ratowniczych z okazji Dnia Ratownika. Podobnie, jak w ubiegłych latach konferansjerem pokazów był Piotr Klejny, który pięknie opowiedział o pracy ratownika i opisał wszystkie akcje pokazowe.

Młodzież zaangażowana w działalność Fundacji coraz aktywniej uczestniczy w takich imprezach.Wyraźnie widać było ich profesjonalizm, choć są jeszcze w trakcie szkolenia ze względu na wiek, ich poziom zaangażowania, umiejętności i opanowanie są niezwykle imponujące i doceniane przez profesjonalistów. Panowie Piotr Foltyn i Piotr Klejny mieli możliwość sprawdzania umiejętności młodych adeptów podczas szkoleń, doceniają i motywują wszystkich do dalszej pracy. Fundacja dziękuje także Marcie Cibie za koordynację.

Podopieczni Fundacji „Pływamy i Ratujemy” wzięli też udział w III Rundzie Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego w Sopocie. Młodzież, która prawie dwa tygodnie miała treningi na plaży poradziła sobie wyśmienicie, przywożąc 12 medali (1 złoty, 7 srebrnych i 4 brązowe)

W kategorii punktowej Olga Mech i Oliwia Karabelska uplasowały się na 2 miejscu w swoich kategoriach wiekowych. Wszystkie konkurencje odbywały się na plaży i w morzu.

Klub reprezentowali:

Kategoria Młodzik Starszy (12-13 lat):

Oliwia Karabelska (2 miejsce 250 m pływanie, 2 miejsce sztafeta bieg 4x80m, 3 miejsce bieg-pływanie-bieg)

Wiktoria Kawińska (2 miejsce sztafeta bieg 4x80m, 6 miejsce bieg-pływanie-bieg , 6 miejsce 25p m pływanie)

-Izabela Szumowska (3 miejsce 250 m pływanie, 4 miejsce bieg-pływanie-bieg)

Kategoria Junior Młodszy:

Julia Grudzień ( 2 miejsce sztafeta bieg 4x80m , 3 miejsce 250 m pływanie, 5 miejsce flagi plażowe, 8 miejsce bieg-pływanie-bieg,  5 w roczniku)

Olga Mech (2 miejsce bieg-pływanie-bieg, 2 miejsce 250 m pływanie, 2 miejsce sztafeta bieg 4x80m, 3 miejsce flagi plażowe)

Kategoria Junior (16-18 lat):

Alan Parysiak (6 miejsce 250 m pływanie- 3 w roczniku), 7 miejsce bieg-pływanie-bieg, 3 w roczniku, 8 miejsce flagi plażowe).

Laura Szcześniak ( 9 miejsce 250 m pływanie, 3 w roczniku, 10 miejsce flagi plażowe, 4 w roczniku, 12 miejsce bieg-pływanie-bieg, 4 w roczniku).

Karol Wolniewicz (2 miejsce bieg-pływanie-bieg, 1 w roczniku, 2 miejsce flagi plażowe).

Małgorzata Zając (1 miejsce 250 m pływanie, 2 miejsce bieg – pływanie – bieg, 8 miejsce flagi plażowe, 3 w roczniku).

Młodzież wykazała ogromny zapał i hart ducha, już dziś wiemy, że to będą najlepsi Ratownicy WOPR na Pomorzu!

Na koniec warto wspomnieć, że aż 8 młodych kandydatów na ratowników ukończyło szkolenie na I Moduł na ratownika WOPR  i otrzymało legitymacje. Do egzaminu młodzież została przygotowana przez naszych instruktorów na zajęciach, natomiast ostatnie szlify i egzamin przeprowadził Piotr Klejny. System szkolenia modułowego, a także angażowanie młodych ludzi w pracę społeczną w sezonie letnim prowadzony przez Fundację „Pływamy Ratujemy” gwarantuje doskonałe przygotowanie do pracy ratownika.

Udostępnij wiadomość