Czas regat!

Opublikowano: 19 czerwca 2024

Opublikował(a):Tomasz Wojciechowski

W minioną sobotę na przystani w Podamirowie odbył się XIX Festyn Wodny połączony z Regatami Żeglarskimi o Puchar Wójta Gminy Będzino. Wspaniałej atmosferze zmagań na wodzie towarzyszyła dobra pogoda, dopisali także licznie przybyli goście i miłośnicy żeglarstwa. Tych w naszej gminie nie brakuje, niektórzy już od wielu lat aktywnie zajmują się krzewieniem tego interesującego sportu wśród dzieci, młodzieży czy w swoich środowiskach.

Regaty otworzyli oficjalnie Pani Sylwia Halama, Wójt Gminy Będzino oraz Pan Leszek Lenarcik reprezentujący Stowarzyszenie Sportowe Gminy Będzino. Zabrzmiał dzwon, padła komenda by wciągnąć banderę na maszt, następnie załogi zaczęły szykować się do rejsu.

Jezioro Jamno stało się miejscem gdzie załogi dokonywały zwrotów, manewrów, aby osiągnąć wytyczoną wcześniej trasę. Na chętnych czekały rowery oraz kajaki- zwłaszcza te pierwsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nad bezpieczeństwem na wodzie czuwali ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, natomiast na brzegu można było posilić się pyszną, ciepłą żeglarską grochówką, kiełbaski z grilla, popcorn, kawę i herbatę serwowały przesympatyczne pracownice Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie.

Na uczniów ze szkół podstawowych czekały konkursy z nagrodami i zabawy ruchowe. Tradycyjnie już wystąpił chór „Dominanta” ze Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Mścicach pod dyrekcją Pani Bożeny Cienkowskiej, dając pokaz wirtuozerii wokalnej. Zabrzmiały szanty „Gdzie ta keja” i „10 w skali Beauforta”.

Regaty o Puchar Wójta Gminy Będzino odbyły się w klasach: DZ, otwarto pokładowych, kabinowych do 6m. oraz kabinowych powyżej 6m. W tym roku zwycięzcami zostali:

  • w klasie DZ : I miejsce Marek Rzemieniewski (sternik), „Korweta”, II miejsce Mariusz Megier (sternik), „Nowa Przygoda”, III miejsce Katarzyna Bereźnicka (sternik) „Przygoda”.
  • w klasie otwarto pokładowej: I miejsce Jakub Kilar (sternik), „G 1867”, II miejsce Emil Paczkowski (sternik), „Czerwona Omega”, III miejsce Michał Dzugan, „Promyk”.
  • W klasie do 6 m: I miejsce zajął Krzysztof Matusewicz (sternik), „Koral”, II miejsce Tomasz Suszko (sternik) „Jaśmina”.
  • w klasie pow. 6 m: I miejsce Andrzej Bacławski (sternik), „Borys”, II miejsce Mirosław Bowik (sternik), „Mysza”, III miejsce Artur Lis (sternik), „Lisek”.

W regatach wzięła także udział młodzież z koszalińskiego Jacht Klubu. W klasie „Optymist” I miejsce zajął Adel Abdelkhaleq, II miejsce zajęła Milena Kielar, III miejsce zajął Deniy Cherkasov, IV miejsce zajął Antoni Pilarski.

W klasie „Europa” I miejsce zajął Szymon Rubanowicz, II miejsce zajęła Eliza Kałużna, III miejsce zajął Hubert Kachel, IV miejsce zajął Mikołaj Maciąg.

Uczestnikom regat serdecznie gratulujemy, wszystkim dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas. Już dziś serdecznie zapraszamy za rok, na XX, jubileuszowy Festyn Wodny!

Dziękujemy także wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tegorocznego wydarzenia, przyjaciołom i partnerom.

Udostępnij wiadomość