Gminne obchody święta Edukacji Narodowej

Opublikowano: 16 października 2024

W miniony piątek, w Domu Ludowym w Tymieniu odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej- święta wyjątkowego dla wszystkich pracowników oświaty w Gminie Będzino.

Wśród licznie zgromadzonych osób nie mogło rzecz jasna zabraknąć nauczycieli, dyrektorów placówek oświatowych. Obecni byli także Wójt Gminy Będzino, Pani Sylwia Halama, Przewodniczący Rady Gminy Będzino Pan Andrzej Nożykowski, Sekretarz Gminy Będzino Pani Dorota Kokłowska, radni gminni oraz pracownicy Urzędu Gminy Będzino. Spotkanie prowadził dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Ignacego Jeża, Pan Mirosław Gostomczyk. Zebranych powitała Wójt Sylwia Halama, składając życzenia, w których podkreśliła rolę i zaangażowanie nauczycieli oraz ich wpływ na rozwój edukacji. Ciepłe słowa popłynęły również od Pani Wioletty Parol- Żyluk, Przewodniczącej Komisji Społeczno- Oświatowej Rady Gminy w Będzinie.

Uroczystość uświetniły występy uczniów klas II-VIII, przygotowane pod okiem Pani Małgorzaty Gałki i Pani Małgorzaty Matejek. Było muzycznie, barwnie i kolorowo. W pewnym momencie na scenie pojawiła się nawet sama… Magda Gessler, która zdradziła przepis na idealnego ucznia! W innej odsłonie, rodem z Gwiezdnych Wojen ( w tle leciał słynny Marsz Imperium) przekonaliśmy się, że żadna sztuczna inteligencja nie zastąpi wiedzy, doświadczenia i empatii nauczyciela.

Wiemy przecież, jak trudną i ważną pracę wykonują nasi pedagodzy. Dlatego też dyrektorzy szkół i przedszkoli przyznali specjalne nagrody dla swoich pracowników- scena w mig wypełniła się wyróżnionymi osobami. Wójt Sylwia Halama przyznała także specjalne nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Otrzymali je:

– Pani Agnieszka Szymczak – nauczyciel w Szkole Podstawowej w Dobrzycy

– Pani Agnieszka Gajewska – nauczyciel w Szkole Podstawowej w Dobrzycy

– Pani Agnieszka Hrymnak – nauczyciel w Szkole Podstawowej im. Ochotniczych Straży Pożarnych w Łeknie

– Pani Aneta Baczyńska – nauczyciel w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Mścicach

– Pani Bożena Cienkowska – nauczyciel i dyrygent Chóru Dominanta w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Mścicach

– Pani Urszula Gontarz – główna księgowa w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Mścicach

– Pani Beata Andrzejewska – pracownik administracji Przedszkola Promyki Bałtyku w Mścicach

– Pani Jolanta Marchewka – nauczyciel w Szkole Podstawowej im. Kardynała Ignacego Jeża

– Pan Mirosław Gostomczyk – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Ignacego Jeża

– Pani Anna Bednarek – nauczyciel w Przedszkolu Promyki Bałtyku w Mścicach

– Pani Elżbieta Nożykowska – dyrektor Przedszkola Promyki Bałtyku w Mścicach

– Pani Kinga Lisowska – nauczyciel w Przedszkolu Samorądowym w Będzinie

Podczas uroczystości rozstrzygnięto również konkurs plastyczny wiedzy o gospodarce odpadami „S.O.S.- Segregujący, Oszczędny, Świadomy- kampania edukacyjna Gminy Będzino”, który został dofinansowany ze środków WFOŚiGW. Komisja konkursowa zadanie miała niełatwe, gdyż pracy było wiele. Ostatecznie, wyłoniono jednak laureatów:

W kategorii wiekowej z klas I-IV:

• 1 miejsce- Leon Jagoda, SP Mścice, klasa 2B
  • 2 miejsce: Stanisław Łomczyński, SP Dobrzyca, klasa 1
  • 3 miejsce- Oliwa Wypych, SP Tymień, klasa 3

W kategorii wiekowej z klas V-VIII:

• 1 miejsce- Tymon Wroniewicz, Sp Dobrzyca, klasa 5
  • 2 miejsce- Hubert Czyżyk, Sp Mścice, klasa 7
  • 3 miejsce- Kaja Drętkiewicz, Sp Mścice, klasa 7

Wyróżnienia specjalne trafiły do Mikołaja Mydłowskiego (SP w Mścicach, klasa 6,) i Kamila Redzika (SP w Łeknie, klasa 4 ).

Zwycięzcom raz jeszcze serdecznie gratulujemy i życzymy wszelkiej pomyślności, zdrowia i satysfakcji z wykonywanej pracy pracownikom naszej oświaty!